İsmail Saymaz Yazdı: “Futboldaki Dolandırıcılık Olaylarında Fatih Terim’in Adı Buharlaştırıldı” İddiası

Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz, futbol dünyasındaki dolandırıcılık skandalını köşesine taşıdı. Sarmala katılanların kaptırdıkları paraları kaleme alan İsmail Saymaz’ın verdiği bilgilere göre 7.5 milyon dolar ile zirvedeki isim Arda Turan. 

İsmail Saymaz ayrıca alacaklılar listesinde Fatih Terim’in de olduğunu ancak savcılığın Fatih Terim’i buharlaştırdığını yazdı… 

İşte İsmail Saymaz’ın “Batan Servet 1.260.000.000 TL” başlıklı yazısından bir bölüm… 

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarla…

İstanbul’da bir bankada müdür olan Seçil Erzan’ın aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanmasına önceki gün başlanmıştı.

Erzan mahkemede yaptığı savunmasında, “Faiz adı altında bu insanların aza tamah etmemeleri, çok kazanmak istemeleri beni bu hala soktu. Kazandırırken Seçil’dim, kazandıramayınca dolandırıcı oldum” demişti.

Gazeteci İsmail Saymaz da bugünkü köşe yazısında bu dolandırıcılık konusundan bahsetti. İsmail Saymaz Toplam paranın 1.200.000.000 TL olduğunu belirtirken kimin ne kadar kaptırdığını da belirtti.

İsmail Saymaz’ın köşe yazısında önce çıkan kısım ise şüphesiz Fatih Terim bölümü. Saymaz, Fatih Terim’in adının savcılık tarafından buharlaştırıldığını şu sözlerle dile getirdi:

“Volkan Bahçekapılı 250.000, kuzeni Terim Arıcan 50.000 Dolar kaptırdığını savcılık ifadelerinde beyan ediyor. Bu bilgiyi Ersan da doğruluyor ama ne hikmetse alacaklarını tazmin için bankaya başvurmamışlar. Ersan, Fatih Terim’e de 300.000 dolar verdiğini söylüyor. Demek ki o da para kaptırdı. Ayrıca FAtih Terim’in adı kullanılarak kızı ve en yakınındakiler bile dolandırıldı. Halk Böyleyken savcılık, Fatih Terim’in adını dosyada buharlaştırdı. Terim ne mağdur nede tanık olarak ifade verdi. Verdiyse de dosyaya konmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir