Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Tüm Kullanıcılara Sunuldu

Microsoft’un Windows 11 için kullanıma sunduğu Moment 5 güncellemesi artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Moment 5 güncellemesi, 29 Şubat tarihinde yalnızca güncellemeyi kurmak isteyen kullanıcılar için açık durumdaydı. Ancak yeni güncelleme bugün yayınlanan yeni sürümle beraber tüm kullanıcılara açılmış durumda.

Önceki güncellemelerin aksine Moment 5 güncellemesi, yeni özellikler ve birkaç önemli değişiklik içeren daha küçük bir sürüm. Moment 5 ile gelen tüm yeniliklere ve iyileştirmelere yine makalemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yayınlanan son sürümü edinebilmek için Windows 11 bilgisayarınızda Ayarlar’ı açın. Daha sonrasında Windows Update kısmına girerek Güncellemeleri Denetle deyin. Daha sonrasında bilgisayarınızın güncellemeyi indirmesini ve kurmasını bekleyin. Kurulum bittikten sonra Windows sizden bir yeniden başlatma isteyecektir.

Ayrıca Moment 5 güncellemesi yalnızca 23H2 kullanıcıları için değil, 22H2 kullanıcıları için de geçerli bir sürüm. Yeni sürümün en ilginç özelliklerinden biri de Windows’u özelleştirmenize yarayan ExplorerPatcher gibi uygulamaların çalışmaması. Bu tarz uygulamalardan birine sahipseniz Windows yükseltme yapmanızı da engelleyebilir. Bu sebeple güncelleme yapamamanıza sebep olan bir hata alıyorsanız, ilk olarak bu uygulamaları kaldırmayı deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x